Для респондентів
З 1 липня 2020 року запроваджено в дію нову версію Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД), яка затверджена Законом України від 4 червня 2020 року № 674-IX "Про митний тариф України".
Ураховуючи викладене, з метою коректного відображення інформації у таблицях на рівні 4-8 знаків УКТЗЕД, публікація таблиці "Зовнішня торгівля окремими видами товарів за країнами світу" на офіційному вебсайті Держстату (www.ukrstat.gov.ua) здійснюватиметься двома масивами: І півріччя 2020 року (щомісячно наростаючим підсумком) та ІІ півріччя 2020 року (також щомісячно наростаючим підсумком), а саме за липень, липень-серпень, липень-вересень, липень-жовтень, липень-листопад та липень-грудень цього року.
Пояснення для респондентів
щодо зміни термінів подання форм
державних статистичних спостережень
з питань статистики рослинництва
Держстат інформує, що наказами Державної служби статистики України від 09.01.2020 № 34 та від 14.01.2020 № 45 відповідно затверджено зміни до Методологічних положень з організації державного статистичного спостереження щодо використання добрив і пестицидів під урожай сільськогосподарських культур і Методологічних положень з організації державного статистичного спостереження щодо площ, валових зборів і врожайності сільськогосподарських культур, які стосуються термінів подання форм цих спостережень.
Так, форма № 29-сг (річна) "Звіт про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду", починаючи із звіту про підсумки збирання врожаю за 2020 рік, буде подаватися не пізніше 05 січня року, наступного за звітним (наказ Держстату від 20.01.2020 № 52). Форма № 37-сг (місячна) "Звіт про збирання врожаю сільськогосподарських культур", починаючи із 2020 року, буде подаватися на 01 липня, 01 серпня, 01 вересня, 01 жовтня, 01 листопада та нову звітну дату на 01 грудня у термін не пізніше 2-го числа місяця, наступного за звітним періодом (наказ Держстату від 14.01.2020 № 46).
Ураховуючи те, що показники форми № 29-сг (річна) використовуються для розрахунку показників державного статистичного спостереження щодо використання добрив і пестицидів, форма № 9-сг (річна) "Звіт про використання добрив і пестицидів", починаючи із звіту під урожай 2020 року, також буде подаватися у терміни, визначені для форми № 29-сг (річна) (наказ Держстату від 09.01.2020 № 35). Водночас звертаємо увагу, що у формі № 9-сг (річна) одиниці вимірювання обсягу внесених мінеральних добрив змінено на тонни (попередні одиниці вимірювання – центнери).
Зміни термінів подання форм № 29-сг (річна), № 37-сг (місячна) та № 9-сг (річна) та формування статистичних продуктів за інформацією цих форм ураховані у плані державних статистичних спостережень на 2020 рік.
Вищезазначені методологічні положення, інформація щодо змін термінів подання форм, бланки форм і роз’яснення до них розміщені на офіційному вебсайті Держстату (www.ukrstat.gov.ua) у розділах "Методологія та класифікатори" та "Для респондентів".
Респондентам доступний безкоштовний сервіс для електронного звітування "Кабінет респондента" за посиланням: https://statzvit.ukrstat.gov.ua.
Крім того, на вебсайті Держстату та Головного управління статистики у Сумській області в сервісі "Пошук за кодом ЄДРПОУ" розміщено інформацію щодо участі респондентів у проведенні ДСС.
__________________________________________________________
Держстат запроваджує роботу нового сервісу для електронного звітування – безкоштовне програмне забезпечення "КАБІНЕТ РЕСПОНДЕНТА".
Доступ до "Кабінету респондента" буде відкрито з 01 лютого 2019 року за посиланням: https://statzvit.ukrstat.gov.ua/.
У "Кабінеті респондента" Ви зможете в онлайн-режимі звітувати за формами державної статистичної звітності.
Більш детальна інформація наведена у розділі "Електронна звітність"
_____________________________________
З питань законодавчих та нормативних змін щодо періодичності надання та переліку форм фінансової звітності для різних угрупувань підприємств Головне управління статистики у Сумській області повідомляє наступне.
Відповідно до абзацу 16 п. 2 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2000 р. № 419 (у редакції Постанови КМУ від 17.07.2019 р. № 625), «підприємства, які відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» належать до мікропідприємств, непідприємницькі товариства (крім тих, що зобов’язані складати фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності) та підприємства, які ведуть спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат відповідно до податкового законодавства, подають відповідним органам скорочену за показниками річну фінансову звітність у складі балансу і звіту про фінансові результати».
В свою чергу, Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 № 996-XIV (із змінами та доповненнями) визначається, що «мікропідприємствами є підприємства, показники яких на дату складання річної фінансової звітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв:
- балансова вартість активів – до 350 тисяч євро;
- чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) – до 700 тисяч євро;
- середня кількість працівників – до 10 осіб».
Щодо бланків форм фінансової звітності повідомляємо, що «зміст і форму Фінансової звітності малого підприємства в складі Балансу (форма № 1-м) і Звіту про фінансові результати (форма № 2-м) та порядок її заповнення, а також зміст і форму Фінансової звітності мікропідприємства в складі Балансу (форма № 1-мс) і Звіту про фінансові результати (форма № 2-мс) та порядок її заповнення» установлює Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 25 «Спрощена фінансова звітність», який офіційно оприлюднений на вебсайті Міністерства фінансів України та міститься за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0161-00 (Додаток 1 – форми №1-м, №2-м; Додаток 2 – форми №1-мс, №2-мс).
При необхідності отримання додаткових роз’яснень пропонуємо звертатися до Мінфіну України, яким відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» здійснюється державне регулювання бухгалтерського обліку та фінансової звітності.
______________________________________
Щодо подання фінансової звітності