Про Головне управління
Доступ до публічної інформації
Діяльність Головного управління
Нормативно-правова база
Публікації
Соціально-економічне становище регіону
Статистична інформація
Всеукраїнський перепис населення
Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України (ЄДРПОУ)
Анкетні опитування
Конкурс на зайняття вакантних посад
Юним громадянам
Оголошення
Пошук по сайту





















Кількість відвідувачів


Статистична інформація > 2. Економічна статистика > Сільське, лісове та рибне господарство > Сільське господарство

Методологічні пояснення

Рослинництво


Обсяг виробництва (валовий збір) культур багаторічних – загальний розмір продукції плодоягідних насаджень, виноградників, яка зібрана з загальної площі насаджень, незалежно від їх віку.

 

 Обсяг виробництва (валовий збір) культур сільськогосподарських – загальний розмір продукції, зібраної з основних, повторних, міжрядних посівів, у натуральному вираженні. Обсяг виробництва (валовий збір) культур зернових і зернобобових, соняшнику в період збирання врожаю наведено в початково оприбуткованій (фізичній) масі (масі сільськогосподарських культур після збирання), за рік у цілому – у масі після доробки (початково оприбуткована маса сільськогосподарських культур за виключенням невикористаних відходів (втрат післязбиральної обробки: очистка від часток бур’янів та соломи, лушпайок та інших домішок) і втрат при сушінні (доведення зерна до базисних кондицій)).

 

Обсяг застосованих пестицидів – маса (у діючій  речовині) застосованих пестицидів для захисту сільськогосподарських культур від шкідливих організмів.

 

Обсяг унесених добрив – маса мінеральних (у перерахунку на 100% діючої речовини) та органічних (у фізичній масі) добрив, які внесені в ґрунт для поліпшення умов живлення і підвищення врожайності сільськогосподарських культур

 

Обсяг унесених добрив/пестицидів у розрахунку на 1 га посівної уточненої/обробленої площі – середній показник, що характеризує внесення в ґрунт добрив і пестицидів на одиницю площі. Він обраховується як співвідношення обсягів унесених мінеральних добрив у перерахунку на 100% діючих речовин, органічних добрив у фізичній масі та застосованих пестицидів у перерахунку на діючу речовину, які були використані під певну сільськогосподарську культуру, до посівної уточненої /обробленої площі цієї культури.

 

Площа насаджень культур плодових та ягідних (загальна) – площа відокремлених садів (зерняткових, кісточкових, горіхоплідних) та ягідників, а також площа під деревами і кущами, які ростуть окремо, та площа культур плодових та ягідних у закритому ґрунті, незалежно від віку насаджень.

 

Площа, оброблена добривами/пестицидами – площа, на якій були внесені добрива (мінеральні, органічні), застосовані пестициди під урожай сільськогосподарських культур звітного року.

 

Площа посівна культур сільськогосподарських – частина ріллі або інших розораних угідь, яка фактично зайнята посівами: озимими, які посіяні восени минулого року та збереглися до закінчення весняної сівби, та ярими культурами під урожай звітного року.

 

Площа посівна уточнена культур сільськогосподарських – площа, яка була фактично зайнята під посівами сільськогосподарських культур навесні (площа посівів озимих культур, що збереглися, та площа ярих культур), з урахуванням посівів пізніх культур під урожай звітного року (літні посадки), а також змін у господарському використанні посівів (перехід посівів із груп одного виробничого напряму до інших, наприклад, на зерно, зелений корм, сіно тощо).

 

Урожайність культур сільськогосподарських – середній розмір виробництва певної культури з одиниці фактично зібраної площі цієї культури, який обчислено як співвідношення обсягу виробництва (валового збору) з основних, повторних і міжрядних посівів та фактично зібраної площі цієї культури (для багаторічних насаджень – як співвідношення обсягу виробництва (валового збору) з усієї площі насаджень та площі культури у плодоносному віці)

 

Частка площі, обробленої добривами/пестицидами – співвідношення площі, на якій були внесені добрива/ пестициди, до площі посівної уточненої певної сільськогосподарської культури.

 


Тваринництво


Жива маса сільськогосподарських тварин, реалізованих на забій – сумарна жива маса сільськогосподарських тварин, які були реалізовані на забій (товарний забій) та/або забиті на м’ясо у своєму господарстві (внутрішньогосподарський забій), незалежно від того, де був проведений забій: безпосередньо на підприємстві чи на бойні, та приросту живої маси сільськогосподарських тварин на відгодівлі, нагулі та дорощуванні, який одержаний відгодівельними підприємствами та скотобазами переробних підприємств від куплених тварин.

 

Забійна маса сільськогосподарських тварин, реалізованих на забій  – сумарна забійна маса (м’ясо, жир-сирець, харчові субпродукти) сільськогосподарських тварин, яка отримана як при реалізації на забій (товарний забій), так і при внутрішньогосподарському забої тварин на м’ясо, незалежно від того, де був проведений забій: безпосередньо на підприємстві чи на бойні, яку обчислено як добуток сумарної живої маси сільськогосподарських тварин, реалізованих на забій, і коефіцієнта переведення живої маси тварин у забійну масу.

 

Кількість одержаних яєць від птиці свійської – загальна кількість яєць, які отримані від усіх видів свійської птиці, уключаючи яйця, що були втрачені через бій, псування тощо, а також яйця, витрачені для виведення молодняку (інкубація) квочками або в інкубаторі.

 

Кількість сільськогосподарських тварин – показник, що характеризує кількість сільськогосподарських тварин певного виду, які утримуються на звітну дату, незалежно від мети вирощування та розведення (для отримання продукції, відтворення тощо).

 

Обсяг виробництва (валовий настриг) вовни – загальний обсяг фактично настриженої з живих овець і кіз вовни в натуральній масі, тобто у фізичній масі після стрижки (немита або мита в руні), включаючи вовну, яка була використана на внутрішньогосподарські потреби.

 

Обсяг виробництва (валовий надій) молока – сумарні валові надої молока, отримані від маток сільськогосподарських тварин (корів усіх порід, буйволиць, овець і кіз, кобил, інших маток сільськогосподарських тварин).

 

Середня ціна продукції сільського господарства, реалізованої підприємствами – це вартість одиниці реалізованої підприємствами власно виробленої продукції наростаючим підсумком з початку року з урахуванням її якості, але без урахування транспортних, експедиційних та накладних витрат, податку на додану вартість, дотацій.

 

 Індекс сільськогосподарської продукції характеризує рівень змін фізичного обсягу виробництва продукції сільського господарства, виробленого за періоди, що обрані для порівняння.


При використанні статистичної інформації посилання на ГУС обов'язкове

ІНФОГРАФІКА

Детальніше...

Детальніше...

Детальніше...

Детальніше...

Зміни споживчих цін

Детальніше...

Темпи зростання (зниження) експорту товарів

Детальніше...

Темпи зростання (зниження) імпорту товарів

Детальніше...

Середня заробітна плата

Детальніше...

Індекси реальної заробітної плати

Детальніше...

Індекси сільськогосподарської продукції

Детальніше...

Індекси будівельної продукції

Детальніше...

Індекси промислової продукції

Детальніше...

Вийшли з друку
Для придбання друкованих видань звертатись до відділу поширення інформації та комунікацій із користувачами за адресою: вул. Революції Гідності, 16, каб.14, м.Суми, 40022, Україна. Телефон: 25-21-27.
Показати все
© Головне управління статистики у Сумській області, 2006-2024

Зачекайте, будь-ласка!
Інформація завантажується.