Про Головне управління
Доступ до публічної інформації
Діяльність Головного управління
Нормативно-правова база
Публікації
Соціально-економічне становище регіону
Статистична інформація
Всеукраїнський перепис населення
Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України (ЄДРПОУ)
Анкетні опитування
Конкурс на зайняття вакантних посад
Юним громадянам
Статистична звітність
Оголошення
Пошук по сайту


Кількість відвідувачів


Діяльність Головного управління > Запобігання проявам корупції

Звіт про проведену роботу щодо запобігання та протидії корупції у Головному управлінні статистики у Сумській області за 2020 рік

 

На виконання Закону України «Про запобігання корупції», нормативно-правових актів з питань запобігання і протидії корупції, Плану заходів щодо запобігання та виявлення корупції на 2020 рік, у Головному управлінні статистики у Сумській області протягом 2020 року постійно вживались превентивні заходи щодо запобігання та виявлення корупції.

 

Головним спеціалістом з питань запобігання та виявлення корупції здійснювалося ознайомлення державних службовців із спеціальними обмеженнями, установленими для державних службовців та проводилася  робота з надання роз’яснювальної та консультаційної допомоги з питань дотримання вимог антикорупційного законодавства.

 

У 2020 році державні службовці Головного управління статистики у Сумській області взяли участь у 7 навчаннях з антикорупційної тематики.

 

Згідно затвердженого 30 січня 2020 року навчально-тематичного плану підвищення кваліфікації керівників структурних підрозділів Головного управління статистики у Сумській області на 2020 рік, працівники взяли участь у навчаннях:

 

- 13 січня 2020 року на тему: «Наказ Національного агентства з питань запобігання корупції від 12.12.2019 року №168/19 «Про затвердження змін до рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року №3».

 

- 17 лютого 2020 року на тему: «Заповнення декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік».

 

- 04 травня 2020 року на тему: «Зміни до Закону України «Про запобігання корупції».

 

- 28 вересня 2020 року на тему: «Викривачі корупції. Права та гарантії захисту викривача».

 

- 06 листопада 2020 року на тему: «Рішення Конституційного Суду України від 27.10.2020 року №13-р/2020 щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» і Кримінального кодексу України».

 

- 17 листопада 2020 року на тему: «Додаткові заходи здійснення фінансового контролю, відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».

 

- 11 грудня 2020 року на тему: «Конфлікт інтересів та рекомендації щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів».

 

У 2020 році головним спеціалістом з питань запобігання та виявлення корупції було пройдено навчання в Інституті підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України за загальними короткостроковими програмами підвищення кваліфікації: «Забезпечення доброчесності на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування» та «Корупція та забезпечення доброчесності», за результатами навчання були отримані сертифікати.

 

Згідно, затвердженого 24.12.2019 року протоколом №8 Плану роботи колегії Головного управління статистики у Сумській області на 2020 рік, 28 квітня 2020 року на колегії було розглянуто питання: «Про стан дотримання антикорупційного законодавства та здійснення заходів щодо запобігання та виявлення корупції в Головному управлінні статистики у Сумській області за 2019 рік».

 

З метою підвищення ефективності роботи Головного управління статистики у Сумській області в сфері запобігання та протидії корупції, профілактики та попередження причин і умов, які сприяють її проявам в органах державної статистики, проводилась щомісячна пряма телефонна лінія на тему "Боротьба з корупцією" за участю головного спеціаліста з питань запобігання та виявлення корупції (другий четвер місяця з 15.00 год до 17.00).

 

Взаємодія з громадськістю в питаннях запобігання та виявлення корупції здійснювалася шляхом проведення щотижневих годин прийому громадян (у понеділок з 15.00 до 17.00 годин). 

 

На електронну скриньку Головного управління статистики у Сумській області протягом звітного періоду повідомлень від підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців, органів місцевого самоврядування та громадян щодо фактів, що свідчать про вчинення корупційних правопорушень посадовими особами Головного управління статистики у Сумській області, не надходило.

 

Головним спеціалістом з питань запобігання та виявлення корупції було забезпечено оновлення інформації в рубриці «Запобігання проявам корупції» на офіційній вебсторінці Головного управління статистики у Сумській області, а саме в розділах: «Роз’яснення окремих положень нормативно-правових актів з питань протидії корупції»; «Показники роботи з питань запобігання та виявлення корупції в Головному управлінні статистики у Сумській області», «Звіт про проведену роботу щодо запобігання та протидії корупції у Головному управлінні статистики у Сумській області за 2019 рік».

 

Таким чином, за 2020 рік на офіційному вебсайті Головного управління статистики у Сумській області було опубліковано 6 статей антикорупційної спрямованості.

 

Особлива увага приділялась дотриманню вимог фінансового контролю.

 

У 2020 році, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» внесені зміни до Закону України «Про запобігання корупції» та продовжено термін подання «щорічних декларацій» та декларацій «після звільнення» до 1 червня 2020 року.

 

Відповідно до ст.ст. 45-50 Закону України «Про запобігання корупції», 122 державних службовця Головного управління статистики у Сумській області подали до 01 червня 2020 року «щорічну декларацію» особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік.

 

Крім того, 44 осіб, які припинили діяльність пов'язану з виконанням функцій держави у 2019 році, подали до 01 червня 2020 року декларацію «після звільнення» за 2019 рік.

 

Станом на 01 червня 2020 року в Головному управлінні статистики у Сумській області не було виявлено випадків неподання чи несвоєчасного подання державними службовцями декларацій за 2019 рік.

 

З метою виявлення чинників, що сприяють чи можуть сприяти вчиненню корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень протягом 2020 року було забезпечено проведення антикорупційної експертизи проєктів наказів організаційно-розпорядчого характеру, договорів тощо, підготовлених структурними підрозділами Головного управління статистики у Сумській області. Чинників, що сприяють чи можуть сприяти вчиненню корупційних правопорушень у перевірених проєктах наказів з основної діяльності,  з кадрових питань та договорах виявлено не було.

 

Корупційних ризиків, зокрема: конфлікт інтересів, недоброчесність державних службовців, безконтрольність з боку керівництва, наявність дискреційних повноважень за напрямками діяльності Головного управління статистики у Сумській області у звітному періоді не виявлено.

 

Головним спеціалістом з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління статистики у Сумській області відповідно до плану заходів на 2020 рік сектору з питань запобігання та виявлення корупції Держстату надсилалася інформація щодо показників роботи з питань запобігання та виявлення корупції.

 

Порушень вимог антикорупційного законодавства та спеціальних обмежень для державних службовців не зафіксовано, службові розслідування (перевірки) з метою виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню корупційного порушення, або невиконання вимог антикорупційного законодавства не проводились.

 

У Головному управлінні статистики у Сумській області приділяється особлива увага контролю за дотриманням вимог антикорупційного законодавства, надається всебічна методична допомога щодо застосування антикорупційного законодавства.

 

Питання щодо запобігання та виявлення корупції знаходяться на постійному контролі у керівництва Головного управління статистики у Сумській області.

 


При використанні статистичної інформації посилання на ГУС обов'язкове
© Головне управління статистики у Сумській області, 2006-2021

Зачекайте, будь-ласка!
Інформація завантажується.