Про Головне управління
Доступ до публічної інформації
Діяльність Головного управління
Публікації
Статистична інформація
Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України
Анкетні опитування
Конкурс на зайняття вакантних посад
Всеукраїнський перепис населення
Юним громадянам
Статистична звітність
Оголошення
Пошук за кодом ЄДРПОУ
Пошук по сайтуКількість відвідувачів


Діяльність Головного управління > Запобігання проявам корупції

Звіт про проведену роботу щодо запобігання та протидії корупції у Головному управлінні статистики у Сумській області за 2017 рік

 

На виконання Закону України «Про запобігання корупції», нормативно-правових актів з питань запобігання і протидії корупції, Плану заходів на 2017 рік, Головним управлінням статистики у Сумській області постійно вживаються відповідні заходи з питань запобігання, виявлення,  протидії проявам корупції та послаблення негативного впливу корупційних ризиків.

 

Головним спеціалістом з питань запобігання та виявлення корупції здійснюється ознайомлення державних службовців із спеціальними обмеженнями, установленими для державних службовців та проводиться  робота з надання роз’яснювальної та консультаційної допомоги з питань дотримання вимог антикорупційного законодавства.

 

В 2017 році державні службовці Головного управління статистики у Сумській області взяли участь у 6 навчаннях з антикорупційної тематики.

 

Згідно затвердженого 01 лютого 2017 року навчально-тематичного плану підвищення кваліфікації керівників структурних підрозділів Головного управління статистики у Сумській області на 2017 рік, керівники та заступники керівників структурних підрозділів 06 березня 2017 року взяли участь у навчанні з роз¢яснення щодо заповнення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.


20 березня  2017 року керівники та заступники керівників структурних підрозділів Головного управління статистики у Сумській області на засіданні апаратної наради взяли участь у навчаннях на тему: «Деякі нюанси подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави і місцевого самоврядування» та «Рекомендації при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».


04 квітня 2017 року керівники та заступники керівників структурних підрозділів Головного управління статистики у Сумській області на засіданні апаратної наради ознайомилися з нормативно-правовими актами щодо електронного декларування, з Методичними рекомендаціями щодо складання, подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.


12.06.2017 року керівники та заступники керівників структурних підрозділів Головного управління статистики у Сумській області на засіданні апаратної наради взяли участь у навчанні на тему: «Порядок подання повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента та повідомлення про суттєві зміни в майновому стані».


26.09.2017 року керівники та заступники керівників структурних підрозділів Головного управління статистики у Сумській області на засіданні апаратної наради взяли участь у навчанні на тему: «Дотримання обмежень та зобов¢язань передбачених Законом України «Про запобігання корупції» та відповідальність за корупційні правопорушення».


11.12.2017 року керівники та заступники керівників структурних підрозділів Головного управління статистики у Сумській області на засіданні апаратної наради взяли участь у навчаннях на тему: «Рекомендації суб’єктам декларування до чергового етапу електронного декларування» та щодо запобігання і врегулювання конфлікту інтересів.

 

Крім того, 17 жовтня 2017 року головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції взяла участь у семінарі-тренінгу щодо роз’яснення законодавства про конфлікт інтересів за участю представників НАЗК та ПРООН.

 

Проведені у 2017 році навчання з антикорупційної тематики оформлені протоколами засідання апаратної наради. З матеріалами проведеного навчання були ознайомлені всі державні службовці Головного управління статистики у Сумській області.

 

На районному рівні забезпечено проведення відповідних навчань державних службовців, шляхом надання матеріалів навчання для вивчення і використання в роботі та для ознайомлення всіх підлеглих працівників.

 

Згідно, затвердженого 27.12.2016 року протоколом №12, Плану роботи колегії Головного управління статистики у Сумській області на 2017 рік, 31 січня 2017 року, 25 липня 2017 року та 31 жовтня 2017 року на колегії Головного управління статистики у Сумській області розглядалися питання про стан дотримання антикорупційного законодавства та здійснення заходів щодо запобігання та виявлення корупції в Головному управлінні статистики у Сумській області.

 

З метою підвищення ефективності роботи Головного управління статистики у Сумській області у сфері запобігання та протидії корупції, профілактики та попередження причин і умов, які сприяють її проявам в органах державної статистики та згідно наказу Головного управління статистики у Сумській області від 08.04.2011 року №29-В, запроваджено щомісячну пряму телефонну лінію на тему "Боротьба з корупцією" за участю головного спеціаліста з питань запобігання та виявлення корупції в Головному управлінні статистики у Сумській області (другий четвер місяця з 15.00 год до 17.00 год за телефоном (0542) 25-40-05).

 

Взаємодія з громадськістю в питаннях запобігання та виявлення корупції здійснюється шляхом проведення щотижневих годин прийому громодян (у понеділок з 15.00 до 17.00 годин). 

 

За 2017 рік на адресу Головного управління статистики у Сумській області, надійшло 2 звернення від Сумської місцевої прокуратури в порядку ч. 3 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» щодо факту порушення вимог ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції» при заповненні електронних декларацій за 2015 рік. Головне управління статистики у Сумській області, розглянуло запити керуючись чинним законодавством України та направило відповідь до Сумської місцевої прокуратури.

 

Інших звернень за 2017 рік на адресу Головного управління статистики у Сумській області від підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців, органів місцевого самоврядування і громадян щодо фактів корупції не надходило.

 

Головним спеціалістом з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління статистики у Сумській області забезпечено оновлення інформації в рубриці «Запобігання проявам корупції» на офіційній веб-сторінці Головного управління статистики у Сумській області, а саме в розділах: «Нормативно-правові акти з питань протидії корупції»; «Роз’яснення окремих положень нормативно-правових актів з питань протидії корупції»; «Відповідальні посадові особи»; «План заходів Головного управління статистики у Сумській області щодо запобігання і виявлення корупції на 2018 рік»; «Показники роботи з питань запобігання та виявлення корупції в Головному управлінні статистики у Сумській області»; «Повідомити про корупційне правопорушення»; «Звіт про проведену роботу щодо запобігання та протидії корупції у Головному управлінні статистики у Сумській області за 2017 рік»; Декларування згідно з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».

 

Таким чином, за 2017 рік на офіційному веб-сайті Головного управління статистики у Сумській області опубліковано 18 статей антикорупційної спрямованості.

На виконання доручення Голови Держстату від 19.12.2016 року, керуючись Рішенням НАЗК від 02.12.2016 року № 126 «Про затвердження Методології оцінювання корупційних ризиків у діяльності органів влади», відповідно до наказу Головного управління статистики у Сумській області від 16.01.2017 №5-В, було проведено ідентифікацію, оцінку корупційних ризиків в Головному управлінні статистики у Сумській області та підготовлено звіт за результатами даної оцінки.

 

Корупційних ризиків зокрема, таких як конфлікт інтересів, недоброчесність державних службовців, безконтрольність з боку керівництва, наявність дискреційних повноважень, за напрямками діяльності Головного управління статистики у Сумській області у звітному періоді не виявлено.

 

В Головному управлінні статистики у Сумській області, станом на грудень 2017 року, забезпечено засобами електронного цифрового підпису, для подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, 58 державних службовців категорії «Б» та 115 державних службовців категорії «В».

 

Відповідно до ст.ст. 45-50 Закону України «Про запобігання корупції», 179 державних службовців Головного управління статистики у Сумській області подали «щорічну декларацію» особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік до 01 травня 2017 року, із них 56 державних службовців категорії «Б» та 123 державних службовців категорії «В».

 

Крім того, 13 осіб, які припинили діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування в 2016 році, подали е-декларацію «після звільнення» за 2016 рік, до 01 травня 2017 року.

 

За 2017 рік в Головному управлінні статистики у Сумській області, 8 осіб подали електронну декларацію «перед звільненням».

 

Таким чином, за 2017 рік виявлено 2 випадки неподання декларацій в Головному управлінні статистики у Сумській області.

 

Відповідно до частини другої статті 49 Закону України «Про запобігання корупції», було повідомлено Національне агентство з питань запобігання корупції про встановлення фактів неподання декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування.

 

Інших випадків порушень вимог антикорупційного законодавства та спеціальних обмежень для державних службовців не зафіксовано.

 

З метою виявлення чинників, що сприяють чи можуть сприяти вчиненню корупційних правопорушень протягом 2017 року забезпечено проведення юридичної експертизи усіх проектів актів та документів, що видаються Головним управлінням статистики у Сумській області.

 

Протягом звітного періоду проведено юридичну експертизу 70 проектів наказів з основної діяльності та 104 проектів наказів з кадрових питань.

 

Таким чином чинників, що сприяють чи можуть сприяти вчиненню корупційних правопорушень у перевірених проектах наказів з основної діяльності,  з кадрових питань не було виявлено.

 

Крім того, за 2017 рік на виконання  Закону України «Про очищення влади» завершено перевірку щодо 4 державних службовців Головного управління статистики у Сумській області, до них заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади» не застосовуються, а отже було складено довідки про результати перевірки, передбаченої Законом України «Про очищення влади».

 

На даний час продовжується перевірка передбачена Законом України «Про очищення влади» щодо 1 державного службовця Головного управління статистики у Сумській області.

 

Відповідно до статей 56-58 Закону України «Про запобігання корупції» та Порядку проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. №171, Головним управлінням статистики у Сумській області проведено одну спеціальну перевірку. Під час проведення перевірки інформації, що перешкоджає зайняттю посади виявлено не було, а отже було складено довідку про результати спеціальної перевірки.

 

Відповідно до плану заходів на 2017 рік, головним спеціалістом з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління статистики у Сумській області на адресу Сумської обласної державної адміністрації надсилалася інформація про осіб, уповноважених на виконання функцій держави, які звільнені у зв¢язку з притягнення до відповідальності за корупційне правопорушення та інформація про державних службовців та посадових осіб, які вчинили корупційне правопорушення.

 

Головним спеціалістом з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління статистики у Сумській області відповідно до плану заходів на 2017 рік головному спеціалісту з питань запобігання та виявлення корупції Держстату надсилалася інформація щодо показників роботи з питань запобігання та виявлення корупції.

 

Головним спеціалістом з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління статистики у Сумській області підготовлено та опубліковано «План заходів Головного управління статистики у Сумській області щодо запобігання і виявлення корупції на 2018 рік», який затверджено наказом Головного управління статистики у Сумській області від 15.12.2017 року №69-В.

 

Отже, розглянувши діяльність Головного управління статистики у Сумській області за 2017 рік можна зробити висновок, що порушень вимог антикорупційного законодавства та спеціальних обмежень для державних службовців, крім неподання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, не зафіксовано, про факт неподання декларації повідомлено  Національне агентство з питань запобігання корупції, службові розслідування (перевірки) з метою виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню корупційного порушення або невиконання вимог антикорупційного законодавства не проводились.


При використанні статистичної інформації посилання на ГУС обов'язкове
© Головне управління статистики у Сумській області, 2006-2018

Зачекайте, будь-ласка!
Інформація завантажується.