Про Головне управління
Доступ до публічної інформації
Діяльність Головного управління
Нормативно-правова база
Публікації
Статистична інформація
Всеукраїнський перепис населення
Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України (ЄДРПОУ)
Анкетні опитування
Конкурс на зайняття вакантних посад
Юним громадянам
Статистична звітність
Оголошення
Пошук за кодом ЄДРПОУ
Пошук по сайту


Кількість відвідувачів


Діяльність Головного управління > Запобігання проявам корупції

Звіт про проведену роботу щодо запобігання та протидії корупції у Головному управлінні статистики у Сумській області за 2018 рік

 

  На виконання Закону України «Про запобігання корупції», нормативно-правових актів з питань запобігання і протидії корупції, Плану заходів на 2018 рік, Головним управлінням статистики у Сумській області постійно вживаються відповідні заходи з питань запобігання, виявлення, протидії проявам корупції та послаблення негативного впливу корупційних ризиків.

 

  Головним спеціалістом з питань запобігання та виявлення корупції здійснюється ознайомлення державних службовців із спеціальними обмеженнями, установленими для державних службовців та проводиться  робота з надання роз’яснювальної та консультаційної допомоги з питань дотримання вимог антикорупційного законодавства.

 

  В 2018 році державні службовці Головного управління статистики у Сумській області взяли участь у 7 навчаннях з антикорупційної тематики.

 

  Згідно затвердженого 01 лютого 2018 року навчально-тематичного плану підвищення кваліфікації керівників структурних підрозділів Головного управління статистики у Сумській області на 2018 рік, керівники та заступники керівників структурних підрозділів на засіданнях апаратної наради взяли участь у навчаннях:

- 26 лютого 2018 року на теми: «Заповнення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік», «Отримання довідки від ДФС про суми виплачених доходів та утримання податків з ДРФО», «Отримання ЕЦП через АЦСК ПАТ КБ «Приватбанк», «Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані у 2018 році», «Подання декларації переможцями конкурсу», «Рекомендації при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій».

- 05 березня 2018 року на теми: «Подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави і місцевого самоврядування у 2018 році», «Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані у 2018 році», «Роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого Рішенням НАЗК від 11.08.2016 року № 3».

- 27 серпня 2018 року на тему: «Дотримання обмежень передбачених Законом України «Про запобігання корупції» та відповідальність за корупційні правопорушення».

- 17 вересня 2018 року на тему: «Етичні стандарти поведінки осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

- 16 жовтня 2018 року на тему: «Щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів».

- 12 листопада 2018 року на тему: «Рекомендації суб’єктам декларування до чергового етапу електронного декларування».

- 10 грудня 2018 року на тему: «Викривачі корупції та гарантії їх захисту за законодавством України».  

 

  Проведені у 2018 році навчання з антикорупційної тематики оформлені протоколами засідання апаратної наради. З матеріалами проведеного навчання були ознайомлені всі державні службовці Головного управління статистики у Сумській області.

 

  На районному рівні забезпечено проведення відповідних навчань державних службовців, шляхом надання матеріалів навчання для вивчення і використання в роботі та для ознайомлення всіх підлеглих працівників.

 

  Керівники і заступники керівників структурних підрозділів та головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління статистики у Сумській області, з метою підвищення кваліфікації у сфері запобігання та виявлення корупції 28 вересня 2018 року взяли участь у короткостроковому тематичному семінарі з питань запобігання корупції.

 

  Крім того, 26 жовтня 2018 року головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції взяв участь у семінар-тренінгу щодо роз’яснення законодавства про дотримання вимог фінансового контролю, за участю представника НАЗК.

 

  Згідно, затвердженого 26.12.2017 року протоколом №12, Плану роботи колегії Головного управління статистики у Сумській області на 2018 рік, 30 січня 2018 року та 31 липня 2018 року на колегії Головного управління статистики у Сумській області розглядалися питання про стан дотримання антикорупційного законодавства та здійснення заходів щодо запобігання та виявлення корупції в Головному управлінні статистики у Сумській області.

 

  З метою підвищення ефективності роботи Головного управління статистики у Сумській області у сфері запобігання та протидії корупції, профілактики та попередження причин і умов, які сприяють її проявам в органах державної статистики та згідно наказу Головного управління статистики у Сумській області від 08.04.2011 року №29-В, запроваджено щомісячну пряму телефонну лінію на тему "Боротьба з корупцією" за участю головного спеціаліста з питань запобігання та виявлення корупції в Головному управлінні статистики у Сумській області (другий четвер місяця з 15.00 год до 17.00 год за телефоном (0542) 25-40-05).

 

  Взаємодія з громадськістю в питаннях запобігання та виявлення корупції здійснюється шляхом проведення щотижневих годин прийому громадян (у понеділок з 15.00 до 17.00 годин). 

 

  За 2018 рік звернень на адресу Головного управління статистики у Сумській області від підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців, органів місцевого самоврядування і громадян щодо фактів корупції не надходило.

 

  Головним спеціалістом з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління статистики у Сумській області забезпечено оновлення інформації в рубриці «Запобігання проявам корупції» на офіційній веб-сторінці Головного управління статистики у Сумській області, а саме в розділах: «Нормативно-правові акти з питань протидії корупції»; «Роз’яснення окремих положень нормативно-правових актів з питань протидії корупції»; «План заходів Головного управління статистики у Сумській області щодо запобігання і виявлення корупції на 2019 рік»; «Показники роботи з питань запобігання та виявлення корупції в Головному управлінні статистики у Сумській області».

 

  Таким чином, за 2018 рік на офіційному веб-сайті Головного управління статистики у Сумській області опубліковано 16 статей антикорупційної спрямованості.

 

  В Головному управлінні статистики у Сумській області, станом на 31 грудня 2018 року, забезпечено засобами кваліфікованого електронного підпису, для подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування – 166 державних службовців, з них: 59 державних службовців категорії «Б» та 107 державних службовців категорії «В».

 

  Відповідно до ст.ст. 45-50 Закону України «Про запобігання корупції», 169 державних службовців Головного управління статистики у Сумській області подали «щорічну декларацію» особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік до 01 квітня 2018 року, із них 57 державних службовців категорії «Б» та 112 державних службовців категорії «В».

 

  Крім того, 8 осіб, які припинили діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування в 2017 році, подали е-декларацію «після звільнення» за 2017 рік, до 01 квітня 2018 року.

 

  Таким чином, за 2018 рік виявлено 3 випадки неподання декларацій в Головному управлінні статистики у Сумській області.

 

  Відповідно до частини другої статті 49 Закону України «Про запобігання корупції», було повідомлено Національне агентство з питань запобігання корупції про встановлення фактів неподання декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування.

 

  Інших випадків порушень вимог антикорупційного законодавства та спеціальних обмежень для державних службовців не зафіксовано.

 

  З метою виявлення чинників, що сприяють чи можуть сприяти вчиненню корупційних правопорушень протягом 2018 року забезпечено проведення юридичної експертизи усіх проектів актів та документів, що видаються Головним управлінням статистики у Сумській області.

 

  Протягом звітного періоду проведено юридичну експертизу 69 проектів наказів з основної діяльності та 138 проектів наказів з кадрових питань.

 

  Чинників, що сприяють чи можуть сприяти вчиненню корупційних правопорушень у перевірених проектах наказів з основної діяльності,  з кадрових питань не було виявлено.

 

  Відповідно до плану заходів на 2018 рік, головним спеціалістом з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління статистики у Сумській області на адресу Сумської обласної державної адміністрації надсилалася інформація про осіб, уповноважених на виконання функцій держави, які звільнені у зв’язку з притягнення до відповідальності за корупційне правопорушення та інформація про державних службовців та посадових осіб, які вчинили корупційне правопорушення.

 

  Головним спеціалістом з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління статистики у Сумській області відповідно до плану заходів на 2018 рік головному спеціалісту з питань запобігання та виявлення корупції Держстату надсилалася інформація щодо показників роботи з питань запобігання та виявлення корупції.

 

  Головним спеціалістом з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління статистики у Сумській області підготовлено та опубліковано «План заходів Головного управління статистики у Сумській області щодо запобігання і виявлення корупції на 2019 рік», який затверджено наказом Головного управління статистики у Сумській області від 27.12.2018 року №69-В.

 

  Отже, розглянувши діяльність Головного управління статистики у Сумській області за 2018 рік можна зробити висновок, що порушень вимог антикорупційного законодавства та спеціальних обмежень для державних службовців, крім неподання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, не зафіксовано, про факт неподання декларації повідомлено Національне агентство з питань запобігання корупції, службові розслідування (перевірки) з метою виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню корупційного порушення або невиконання вимог антикорупційного законодавства не проводились.

 


При використанні статистичної інформації посилання на ГУС обов'язкове
© Головне управління статистики у Сумській області, 2006-2019

Зачекайте, будь-ласка!
Інформація завантажується.